Tüm ev temizlik robotları için yedek parça, batarya ve servis hizmeti - HepsiRobot


Kurarken

Robotunuzu satın aldınız, evinize geldi. Şimdi robot süpürge kurarken ve ilk kullanıma hazırlarken neler yapmanız gerektiğini öğrenme zamanı.

Hepsirobot olarak orijinal kutunuzu hiçbir şekilde atmamanızı öneririz. Hem taşıma ve saklama amaçlı hem de gerektiğinde servise gönderirken bu orijinal ambalaj robotunuzu en iyi şekilde koruyacak ve garanti koşullarını sağlayacaktır.

İyi günlerde, keyif ve huzur içinde kullanınız.

KUTU AÇILIŞI, KONTROL VE İLK ŞARJ

~ Robotunuzu kutusundan çıkartın ve kutu içeriğini kontrol edin. Milyonlarca adet üretilen ürünlerde eksik içerik sorununa sıkça rastlanmaktadır.

~ Şarj üssünü önü ve yanları açık olacak şekilde mutlaka sağlam bir yere dayayarak yerleştirin ve prize takın. Robotun voltaj düzensizliklerinden etkilenmemesi için korumalı priz kullanmanızı öneririz (Hepsirobot sayfalarından temin edebilirsiniz) . Uzatma kablosu kullanmanızda bir sakınca yoktur ancak kablo robotun yaklaşım ekseninde durmamalıdır.

~ Robotu ve şarj üssünü herhangi bir dolabın veya sehpanın altına da yerleştirebilirsiniz ancak kamera navigasyonlu cihazlarda bu durumu test etmenizi öneririz. Yukarıya bakan kamera dolabı engel algılayarak şarja yanaşmakta sorun yaşayabilir.

~ Robot süpürge kurarken ilk yapacağınız şey önce cihazınızı en az 4 saat şarj etmektir. iRobot gibi fişli batarya kullanmayan bazı üreticilerin modelleri bir batarya ayırma bandı ile gelmektedir, şarja takmadan önce bu bandı çıkardığınızdan emin olun.

~ Varsa, kamera, lidar ve sensörler üzerindeki etiket ve koruyucu filmleri sökünüz.


İNTERNET VE UYGULAMA

~ Robotunuz şarj olurken kullanma kılavuzunu veya ilgili videoları inceleyip uygulamanızı indirin ve internete bağlantı yapınız.

Tüm robotlar 2.4GHz internet yayınına bağlanırlar. Modem şifrenizde Türkçe karakter olmamasına özen gösteriniz. Robotlar, rakamlardan oluşan şifreleri çok daha çabuk kabul etmektedirler ancak bu şart değildir.

~ Eğer tekrarlayıcı kullanıyor iseniz aynı SSID (yayın ismi) ve şifreyi kullandıklarına dikkat ediniz.

~ Şarj ünitesinin internet ile bir işi yoktur, sadece robotunuz haberleşme yapar. Ancak tüm güncellemeler robot şarj ünitesindeyken alındığı için şarj istasyonunun internete net ulaşan bir noktada olmasını tercih ediniz.


HARİTALAMA

Robot süpürge kurarken ilk haritanın çıkartılması çok önemlidir ve bunu robotunuz kendi başına yapacaktır.
İlk haritalama sırasında robotunuza kesinlikle müdahale etmeyin, şarj istasyonunun yerini değiştirmeyin ve durdurup başka bir yerden başlatmayın.


Robotunuz şarj istasyonundan ayrıldıktan sonra geri dönünceye kadar mümkün olduğunca az engelle karşılaşması optimum haritalama için çok önemlidir.


İlk seferinde kusursuz bir haritalama için:

~ Sandalyeleri kaldırın, mümkün olduğunca az mobilya ayağı olsun. Unutmayın, haritalama sırasında bu ayakların çevresinde dolaşarak vakit ve enerji kaybedecektir. .

~ Yere yapışık puflar, sehpalar, yuvarlak metal ayaklı mobilyalar gibi olası engelleri kaldırın.

~ Mama kaplarını ve çarpınca dökülüp saçılabilecek içeriğe sahip kapları kaldırın.

~ Yerdeki kabloları toplayın.

~ Robotun ana fırçasını, yan fırçasını, mop haznesini çıkartın.

~ Fan ayarını en düşüğe getirin.

~ Temizlenmesini istediğiniz tüm oda kapılarını açık bırakın.

~ Eğer kameralı robot kullanıyorsanız mümkünse haritalama işini aydınlık saatlerde yapınız.

~ Yere kadar inen aynalarınız var ise zeminden 15cm yüksekliğe kadar olan bir kısmını bantlamanızı öneririz. Bu yöntem lidar ışınının hatalı yansımasını hayalet harita oluşmasını engeller. 

~ Perdeleriniz yere kadar ise veya yerde de gevşek olarak serili olan kısımları varsa, bunları toplayınız. Bir çok robot perdeleri duvar olarak görecek ve arkasına geçemeyecektir, haritanız düzgün çıkmayacaktır. 

Haritalama sırasında

~ Robot süpürge kurarken, modeline göre auto veya kenar süpür seçeneği ile haritalamayı başlatın. İşi bitip de yerine dönünceye kadar kesinlikle müdahale etmeyin. Robotunuz haritalama sırasında bir yere takıldı ve hareketsiz kaldı ise o bölgeyi düzeltin ve yeniden şarjına koyun. Tam şarj olduktan sonra haritalamaya yeniden başlayın.

~ Evinizin haritasını çıkarmak için şarjı yetmez ise kendi başına yuvasına dönecek ve eğer uygulamadaki ‘şarjdan sonra devam‘ kısmı açık ise yeniden kaldığı yerden devam edecektir.

~ Yine de haritalama sırasında şarjınız yetmiyor ise şarj istasyonunu evin merkezine yerleştirin ve bazı odaları kapatın. İlk harita çıktıktan sonra o odaları da açıp haritaya otomatik olarak dahil edebilirsiniz.

~ Haritalama tam olarak bitmeden ek komutlar ve harita üzerinde yapabileceğiniz işlemler açılmayacaktır. Sabırlı olun, haritanın bitmesini bekleyin, müdahale etmeyin. 

Robotunuzun keyfini çıkartın

~ Haritalama bittikten sonra bir çok uygulama odaları kendisi bölecektir. Siz bu ayrımları değiştirebilir, renklendirebilir veya isimlendirebilirsiniz.

~ Evinizdeki bazı bölümler robotunuz tarafından tam algılanmamış, odalar birleşik ve farklı bölünmüş gösterilebilir. Bunları böl ve birleştir (split&merge) komutları ile değiştirebilirsiniz. 

~ Robotunuzu birden çok cihazdan kontrol edebilirsiniz. Bunun için uygulamadaki paylaşım kısmını kullanabilirisiniz. Bazı kurulum sorunlarının özellikle Android cihazların versiyonlarından kaynaklanabileceğini unutmayınız.

Yukarı ık

Ürün Ara

Ürün sepetinize eklendi