Tüm ev temizlik robotları için yedek parça, batarya ve servis hizmeti - HepsiRobot

Mesafeli Satışlar Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı: Kemal Eren Şerbetci – Hepsirobot

Mersis: 116 110 417 02 00016

Adresi: Alacaatlı Mahallesi 3402 sokak No:1/75 Goccina Sitesi – Çankaya/Ankara

Müşteri Hizmetleri Telefonu: 0530 376 67 85

E-mail: satis@hepsirobot.com

1.2- ALICI:

Adı Soyadı:

Firma Adı:

Adresi:

Telefon:

E-mail:

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ’nin www.hepsirobot.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

Tarih:

Ürün Adı:

Adet:

KDV: %18

Tek Çekim Fiyatı:

Taksit Sayısı:

Taksitli Fiyatı:

Kargo Ücreti:

Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

3.2- Ödeme Şekli:

Kredi Kartı ile İşlem

– Sipariş özeti sayfasında sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

· Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, tüketici, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve tüketici arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ayrıca, kredili satış imkanının bankalar tarafından sadece banka müşterisi olan tüketiciye sağlanması nedeniyle, tüketici, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve tüketici arasındaki kredi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.4 – İade Prosedürü:

Tüketicinin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi kartı ile ödeme seçeneklerinde iade prosedüründe, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, tüketici ürünü kaç taksit ile aldıysa banka tüketiciye geri ödemesini de taksitle yapmaktadır.
Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların tüketicinin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Tüketicinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve tüketici iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, satıcının bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. Tüketici, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade prosedüründe iade, tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder. Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Tüketici, ürünü satın almak ile bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.5- Teslimat Şekli ve Adresi:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi:

Paketleme, kargo ve teslim masrafları satıcı tarafından karşılanmaktadır.  Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı
ile, tüketicinin yukarıda belirtilen adresinde teslim edilecektir. Teslim anında tüketicinin adresinde bulunmaması durumunda dahi firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, tüketicinin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden firmamız (satıcı) sorumlu değildir. Müşterinin adresinde bulunmaması veya hatalı adres vermesinden kaynaklanan yeniden gönderimlerin bedeli müşteri tarafından karşılanır.

Hatalı ve/veya uygun olmayan ürün siparişlerinde oluşabilecek ürün değişimleri için gerekebilecek yeniden paketleme, satışa hazırlama ve kargolama bedelleri müşteriye aittir.

Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

MADDE 4- CAYMA HAKKI

Tüketici satıcı ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.hepsirobot.com’da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki iade taleplerim seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüketici aşağıdaki durumlarda cayma hakkını kullanamaz:

a. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,

b. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,

c. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin durumlar,

d. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,

e. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

f. Süreli servis/bakım/onarım sözleşmeleri

g. Bataryaların robota takılarak devreye alınması ve kullanılmasından sonra ayıplı/arızalı olmaması durumunda keyfiyete binaen iade istenmesi

h. Kullanım ile yıpranacak ve yeniden kullanıma uygun olamayacak fırçe ve filtre gibi sarf malzemeleri

ı. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- Tüketici, www.hepsirobot.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2– Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk satıcıya aittir.

5.3– Sözleşme konusu ürün, tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

5.4– Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. ;

5.5– Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin tüketicinin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6– Ürünün tesliminden sonra tüketiciye ait kredi kartının tüketicinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, tüketicinin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün satıcıya gönderilmesi zorunludur.

5.7– Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler satıcıya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

5.8– 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

5.9– Satışı ilgili mevzuatlar gereği resmi merciler nezdinde gerçekleştirilecek resmi işlemler ile tamamlanması öngörülen ürünler için Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi bir ön protokol niteliğindedir. Bu ürünlerin toplam bedeli, ödeme şekli ilgili Kampanya Şartlarında ve/veya Ürün Açıklamalarında belirtilecek olup, bu bedele satışa ilişkin resmi işlemlerin tamamlanması sırasında ortaya çıkacak masraflar dahil değildir.
Söz konusu masraflar tüketicitarafından resmi işlemlerin yerine getirilmesi esnasında ödenecektir. Bu satışlar, toplam bedelin tüketici tarafından satıcıya ödenmesi ve resmi merciler nezdinde resmi işlemlerin yerine getirilmesi ile tamamlanmış sayılacaktır. Bu kapsamda cayma hakkı, kargo / teslimat ve benzeri nitelikteki uygulama alanı bulunmayan hükümler bu ürünler için geçerli olmayacaktır.

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için tüketici işleminin yapıldığı veya tüketici ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İle Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise tüketci işleminin yapıldığı veya TÜKETİCİ ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır. Siparişin gerçekleşmesi durumunda tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI                                                                                                        ALICI 

Kemal Eren Şerbetci – Hepsirobot                  Tarih:

Yukarı ık

Ürün Ara

Ürün sepetinize eklendi